Skip to main content

Rząd przyjął projekt ustawy dot. Między innymi Programu Bezpieczny Kredyt 2% i Pierwsze Mieszkanie. Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu padło kilka nowych ważnych deklaracji z punktu widzenia przyszłych kredytobiorców, którzy planują skorzystać ze wsparcia przy nabyciu mieszkania.

  1. Korzystniejsze liczenie zdolności kredytowej. Według Premiera M. Morawieckiego program ma wpłynąć na poprawę zdolności kredytowej.
  2. W 2023r każdy wnioskodawca, który spełni kryteria otrzyma dofinansowanie. Podobno nie powinniśmy martwić się o to, że środki szybko się skończą.
  3. Wszystko ma być gotowe w bankach na 01. Lipca tak aby banki mogły przyjmować wnioski o kredyty w ramach Bezpieczny Kredyt 2%.

Nie pojawiły się żadne informacje, które wpływałyby na zmianę kryteriów wejścia do programu, które zostały opublikowane w projekcie ustawy.

Chciałbyś sprawdzić czy spełniasz kryteria programu oraz zbadać swoją zdolność kredytową ? skorzystaj z Formularza Kontaktowego.

Podczas niezobowiązującego spotkania podpowiem w jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku o Bezpieczny kredyt 2%. Obsługuję klientów głównie ze Szczecina. Nie odmówię jednak pomocy osobom z innej lokalizacji.