Kredyty hipoteczne Szczecin

Jeśli poszukujesz w Szczecinie doświadczonego doradcy, który pomoże Ci wybrać kredyt hipoteczny idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Byłoby mi niezmiernie miło, móc przyczynić się do zakupu Twojej wymarzonej nieruchomości. Umów się za mną na wstępną konsultację już dziś.

Paweł Rzepecki

al. Wojska Polskiego 19
70-470 Szczecin
Zapraszam na wizytę
po wcześniejszym kontakcie

O mnie

Z branżą kredytów hipotecznych i doradztwem finansowym związałem się już kilkanaście lat temu. W tym okresie zdobyłem cenne doświadczenie i niezbędne kwalifikacje do pełnienia roli Doradcy Kredytowego Hipotecznego, zdobywając również licencje zawodowe wymagane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Przez lata swojej pracy zawodowej nawiązałem współpracę z licznymi instytucjami i specjalistami z branży nieruchomości, takimi jak Kancelarie Notarialne, Rzeczoznawcy Majątkowi, czy Pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Jako doświadczony doradca kredytowy hipoteczny i ekspert finansowy, zaoferuję Ci wsparcie w znalezieniu najlepszego rozwiązania kredytowego dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Pomogę Ci również w zorganizowaniu budżetu tak, abyś mógł nie tylko bezproblemowo zawrzeć umowę kredytową, ale również płynnie regulować raty, budując przy tym pozytywną historię kredytową.

Proces kredytowy

Obejmuje to kompleksowy zakres działań, które bank musi podjąć, aby wydać decyzję dotyczącą udzielenia kredytu. Mimo drobnych różnic w procedurach, proces kredytowy w różnych bankach przebiega w znacznym stopniu w sposób analogiczny. Zaprezentowany poniżej jest szczegółowy przewodnik, krok po kroku, przedstawiający, jak odbywa się analiza i ocena Państwa wniosku kredytowego.

1. WERYFIKACJA KOMPLETNOŚCI DOKUMENTÓW

na tym etapie bank sprawdza czy wniosek spełnia wymogi formalne.

2. WERYFIKACJA I POTWIERDZENIE ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ

jest to najważniejszy etap z perspektywy kredytobiorcy. Bank wydaje decyzje finansową informując klienta o tym, że udzieli kredytu na wnioskowaną kwotę

3. WERYFIKACJA TECHNICZNA NABYWANEJ NIERUCHOMOŚCI

ten etap skupia się na nabywanej nieruchomości, która z reguły jest również przedmiotem zabezpieczenia kredytu. Bank wykonuje inspekcje nieruchomości oraz operatu szacunkowego.

4. WERYFIKACJA PRAWNA NABYWANEJ NIERUCHOMOŚCI

bank sprawdza czy nieruchomość jest obciążona wadami prawnymi. Jest to bardzo ważny etap analizy również dla kupującego, który ma na celu wykluczyć ryzyko nabycia nieruchomości np. z lokatorem lub ukrytymi długami.

5. OSTATECZNA DECYZJA KREDYTOWA

Po pozytywnym zatwierdzeniu stanu prawnego i technicznego nabywanej nieruchomości, bank wydaje ostateczną decyzję kredytową. Na tym etapie podejmowane są próby negocjacji indywidualnych warunków cenowych. Klient dowiaduje się również co jeszcze musi przygotować aby móc umówić się na podpisanie umowy z bankiem.

PODPISANIE UMOWY KREDYTOWEJ

Po wyborze najkorzystniejszej opcji z pośród banków, do których zostały wysłane wnioski wspólnie omawiamy umowę kredytową. Moim zadaniem jest aby każdy klient trafił do banku zaznajomiony z najważniejszymi zapisami. Uruchomienie środków z kredytu następuje po przedstawieniu aktu nabycia jeżeli mamy do czynienia z rynkiem wtórnym lub na podstawie dyspozycji klienta jeżeli transakcja dotyczy rynku pierwotnego.